Nad morzem i jeziorem

Talasoterapia to oddziaływania terapeutyczne z wykorzystaniem morskiego klimatu, wody i innych substancji zawartych w środowisku morskim. Nadmorskie pobyty wypoczynkowe – do niedawna wyłącznie w okresie letnim – coraz częściej są traktowane przede wszystkim leczniczo i to przez cały rok. Sanatoria nadmorskie oraz ośrodki leczniczo – wypoczynkowe systematycznie wzbogacają swoje programy ofertowe o lecznicze wykorzystywanie bezpośrednio dostępnych dobrodziejstw natury. Terapia zajęciowa prowadzona w uzdrowiskach nad Bałtykiem to dla wielu osób całkowicie nowe doświadczenia w odzyskiwaniu sprawności fizycznej i równowagi psychicznej. Do nadmorskich pobytów leczniczych i wypoczynkowych nie ma zbyt wielu przeciwwskazań. Warto jednak zapytać swojego lekarza, czy silne bodźce klimatyczne w strefie brzegowej będą korzystne dla naszego zdrowia. W ofercie posiadamy nieszablonowe miejsca, pokoje w pełni wyposażone, pyszne polskie jedzenie w bardzo atrakcyjnej cenie.

W górach

Obszary górskie są obok terenów nadmorskich najważniejszymi regionami turystycznymi. Ich atrakcyjność związana jest z bogatymi zasobami przyrodniczymi i kulturowymi, na które składają się: różnorodność krajobrazowa, duża lesistość, pionowa strefowość roślinności, zróżnicowanie klimatyczne, czyste rzeki i potoki itp. oraz w dużym stopniu zachowana tradycyjna kultura ludowa. Szlaki turystyczne w górach poprowadzone są najczęściej na szczyty i grzbietami górskimi, z których widoczne są rozległe panoramy. Turystyka piesza jest główną formą turystyki w parkach narodowych i najlepszym sposobem ich poznania. Narciarstwo, obok turystyki pieszej, jest najpopularniejszą formą turystyki na obszarach górskich. Polska ma duże zasoby naturalnych tworzyw leczniczych. Na ich bazie funkcjonują 43 uzdrowiska, Przeważają szczawy i wody chlorkowo-sodowe. Obecnie do uzdrowisk górskich o znaczeniu międzynarodowym można zaliczyć: Krynicę, Kudowę, Polanicę i Lądek. Wśród uzdrowisk karpackich największą liczbę kuracjuszy przyjmują:
Krynica, Ustroń Iwonicz i Rabka.

Centralna Polska

Niezaprzeczalnie prym wiedzie Ciechocinek ze swymi zabytkowymi, unikatowymi tężniami. Wielu kuracjuszy odwiedza także Inowrocław, Wieniec i Konstancin, leżący już prawie w granicach Warszawy.

Na Lubelszczyźnie

Region szczyci się długimi tradycjami uzdrowiskowymi. Najbardziej znany i najbardziej romantyczny to Nałęczów. Kraina związana jest z pobytami polskiej elity dwudziestolecia międzywojennego – Żeromskim, Prusem, Leśmianem, Kuncewiczową i Iwaszkiewiczem. Na Lubelszczyźnie znajduje się także najmłodsze polskie uzdrowisko w Krasnobrodzie. Najpiękniejsza stadnina w Polsce w Janowie Podlaskim.

W Małopolsce

W Małopolsce można znaleźć kilka interesujących obiektów uzdrowiskowych. W podkrakowskich zdrojach wykorzystuje się przede wszystkim dobroczynne właściwości soli (do kąpieli i inhalacji). W Wieliczce można skorzystać z leczenia podziemnego – niewiele jest uzdrowisk na świecie, które oferują taką formę leczenia.

MKT PLUS TERESZKO Sp. J. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich Wzrost konkurencyjności firmy MKT PLUS TERESZKO Spółka Jawna poprzed udział w Programie branży usług prozdrowotnych.

Celem projektu jest promowanie marki produktowej firmy, która ma szansę stać się marką rozpoznawalną na rynkach zagranicznych oraz promowanie Marki Polskiej Gospodarki.

Dofinansowanie projektu z UE: 379 525.00 PLN